Śledź nasze promocje na facebook
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
(33) 852-30-52
godziny otwarcia:
pn-sb: 9:00-21:30 nd: 9:00-21:00
godziny otwarcia:
pn-pt: 7:00-21:00
sb: 7:00-21:30
nd: 9:00-21:00
Ryby świeże

Sklep Eurospar w Cieszynie posiada w swej ofercie szeroki wybór ryb mrożonych i owoców morza. 

Ryby są bogate w wartości odżywcze, więc nie powinniśmy ich unikać w codziennej diecie - niestety, robimy to często, zwykle z powodu ich ograniczonej dostępności. Co prawda, określone gatunki ryb występują w sprzedaży sezonowo, a niektóre mogą być czasowo niedostępne z uwagi na objęcie ochroną przed połowem, jednak w cieszyńskim sklepie Eurospar zawsze znajdziemy bogaty asortyment ryb mrożonych i owoców morza a także ryb żywych pochodzących od lokalnych dostawców (w tej ofercie m.in. karp, amur, tołpyga, sandacz, jesiotr i szczupak). Ryby i owoce morza dostarczane są do naszego sklepu 3 razy w tygodniu - w piątek, poniedziałek oraz środę. 

Ryby zawierają szereg cennych białek, o bardzo dobrych właściwościach biologicznych. Ich mięso to doskonałe źródło składników mineralnych, takich jak fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo, czy sód. Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w tłustych rybach poprawiają nam nastrój, wzmacniają serce, zapobiegają powstawaniu zakrzepów, obniżają ciśnienie krwi i działają przeciwzapalnie. Ryby wspierają  profilaktykę miażdżycy i choroby niedokrwiennej serca, a ponadto pomagają zrzucić zbędne kilogramy, przyspieszając spalanie tłuszczu. Dzięki zawartości witaminy A poprawiają kondycję skóry, a dzięki witaminie D wzmacniają kości i zęby. Zawierają także witaminy E, co zainteresuje między innymi tych, którym zależy na niezmiennym, młodym wyglądzie. Ponadto, wpływają pozytywnie na wzrok i poprawiają pamięć. Co ciekawe, spożywanie ryb i owoców morza szczególnie zaleca się kobietom w ciąży. Jak wynika z badań dzieci tych kobiet są mniej narażone na alergię i znacznie lepiej się rozwijają.

Podsumowując, warto jeść ryby, a o ich dostępność w Cieszynie nie trzeba się martwić. W ofercie sklepu Eurospar na ul. Stawowej znajdą Państwo następujący wybór ryb i owoców morza:

Dorsz brzuski
Łosoś
Moroszczuk
Dorsz
Makrela
Pstrąg
Tuńczyk
Dorsz 
Halibut
Dorada
Karp
Miecznik
Krewetki
Łosoś
Dorsz
Flądra
Labraks
Miętus
Sandacz
Amur
Ośmiornica

NASZA SIEDZIBA

EUROSPAR Cieszyn
ul. Stawowa 54
43-400 CIESZYN
godziny otwarcia:
pn-pt: 7:00-21:00
sb: 7:00-21:30
nd: 9:00-21:00
(33) 852-30-52